Podsumowanie dnia w lidze NHL (17.04)
Jacek Kopciński fot. NHL.com
Skromne zwycięstwa gospodarzy, trzy dogrywki i dwa triumfy przyjezdnych. Podsumowujemy noc z rozgrywkami NHL.
W nocy z poniedziałku na wtorek w najlepszej hokejowej lidze świata zainaugurowano fazę play-off.

Skromne, jednobramkowe zwycięstwo (2:1) w pierwszym dniu fazy play-off odnieśli gracze Carolina Hurricans, którym w pierwszej rundzie tej fazy rozgrywek o Puchar Stanleya przyszło rywalizować z New York Islanders. Gola na wagę zwycięstwa “Huraganów” zdobył w liczebnej przewadze Stefan Noesen.

Od zwycięstwa fazę play-off rozpoczęli zawodnicy Boston Bruins, którzy w pierwszym meczu serii z Florida Panthers pokonali rywali 3:1. Bramki w tym spotkaniu zdobywali: David Pastrnak, Brad Marchand i Jake DeBrusk dla Bruins oraz Matthew Tkachuk dla “Panter”.

W dwóch pozostałych meczach tego dnia do wyłonienia drużyny, która play-offy rozpocznie od zwycięstwa, potrzebne były dogrywki.

W Edmonton miejscowi “Nafciarze” przegrali z Los Angeles Kings 3:4 - decydującego gola zdobył Alex Iafallo, a wcześniej świetne zawody rozgrywał Adrian Kempe (autor dwóch bramek) oraz Anze Kopitar, który w tym meczu asystował przy trzech bramkach, a sam zdobył jednego gola (doprowadzając do dogrywki na 17 sekund przed końcem trzeciej tercji. W ekipie Oilers z kolei dwa trafienia zanotował tej nocy Leon Draisaitl.

Jeszcze dłużej trwał pojedynek pomiędzy Dallas Stars a Minnesotą Wild. Mecz ten zakończył się dopiero w drugiej dogrywce — po 92 minutach gry. “Złotego” gola zdobył w drugiej dogrywce Ryan Hartman.