MŚ1B: Gospodynie wykorzystały błędy Polek
Jacek Kopciński fot. Jacek Kopciński | Planet of Hockey
Drugi dzień hokejowych Mistrzostw Świata kobiet dywizji IB za nami. Dzień ten przyniósł dwie niespodzianki, w tym porażkę reprezentantek Polski.

Drugi meczu hokejowych Mistrzostw Świata kobiet dywizji IB rozpoczął się od niemałej niespodzianki. W pierwszym meczu tego dnia reprezentacja Kazachstanu, uznawana za jednego z kandydatów do walki o najwyższe lokaty na tym turnieju, doznała drugiej porażki, tym razem przegrywając z teoretycznie najsłabszą reprezentacją na tej imprezie — Słowenią

W drugim spotkaniu tego dnia — już zgodnie z przewidywaniami — Włoszki pokonały reprezentację Wielkiej Brytanii 2:0.

Na zakończenie dnia w koreańskim Suwon gospodynie turnieju podejmowały reprezentację Polski.

Od pierwszych minut Polki dominowały na koreańskim lodzie, oddając całą masę strzałów w stronę bramkarki reprezentacji Korei. Ta jednak stała niewzruszona, pewnie wywiązując się ze swoich obowiązków. Po etapie, w którym biało-czerwone kontrolowały przebieg spotkania, w poczynania Polek zaczęły wdawać się błędy, które przynosiły kolejne kary.

Podczas jednej z przewag Koreanki przełamały polską obronę i wyszły na prowadzenie.

Od tego momentu zawodniczki z Azji rozdawały karty przed własną publicznością. Kolejne dwie bramki w drugiej tercji i czwarty gol w tercji trzeciej sprawiły, że po raz drugi na tym turnieju Koreanki mogły cieszyć się ze zwycięstwa, a Polki musiały smucić się z pierwszej porażki w Suwon.

Polska - Korea 4:0 (0:1, 0:2, 0:1)
0:1 Chaelin Park - Soojin Han (16:25, w przewadze)
0:2 Heewon Kim - Jiyeon Choi (29:43)
0:3 Jiyeon Choi - Danelle Im - Heewon Kim (33:07)
0:4 Soojin Han - Jongah Park (42:58)

Sędziowały: Nikoletta Celarova (główna) - Magali Anex Dit Chenaud i Brooke Branson (liniowe)
Minuty karne: 8 - 14 (w tym 2 min. tech.)
Strzały: 35 - 30
Widzów: 1000

Polska: Sass - Chrapek, Sfora; Późniewska, Talanda, Dziwok (2) - Gogoc, Wcisło (2); Sikorska (2), Czarnecka, Łąpieś - Korkuz, Kamińska; Tomczok, Onyschenko, Brzezińska - Kędra, Siejka, Górska, Krzemień, Strzelecka (2).
Trener: Zbigniew Wróbel

Korea: Huh - Park Ch., Kim S. (2); Park Jongah, Han (2), Lee Eunji - Kim T. (2), Park Yunha; Song, Lee Eunji, Park Jiyoon (4) - Lee S., Park Ye Eun; Choi J. (2), Kim H., Im - Kang S., Kim D.; Kang N., Choi S., Jung.
Trener: Doyun Kim