Fin wzmacnia biało-niebieskich
  Added 4 months ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
Trzeci transfer biało-niebieskich stał się faktem. Podobnie jak w dwóch poprzednich przypadkach, nowym graczem Unii Oświęcim został Fin. Tym razem jest nim 27-letni Henry Karjalainen.
27-letni napastnik urodził się w Lappenrancie i w barwach miejscowej SaiPy stawiał pierwsze hokejowe kroki. Przez całą swoją dotychczasową karierę występował w fińskich klubach. 

Łącznie rozegrał 12 meczów w Liidze, w których zdobył jedną bramkę, a także m.in. 264 spotkania w Mestis, gdzie zdobył 59 meczów i zanotował 154 asysty. Tylko w ostatnim sezonie Karjalainen zdobył 12 goli i zapisał na swoim koncie 43 asysty w 65 spotkaniach w barwach Imatran Kettera. 

27-latek jest kolejnym przedsezonowym transferem “Unitów”. Oprócz niego do zespołu z Chemików 4 dołączyli jeszcze Ville Heikkinen i Kalle Valtola. 

Swoje kontrakty przedłużyli (lub posiadają ważne) także Linus Lundin, Peter Bezuska, Roman Dyukov, Miłosz Noworyta, Erik Ahopelto, Andrei Denyskin, Krystian Dziubiński, Łukasz Krzemień, Adrian Prusak, Jan Sołtys czy Dariusz Wanat. 

© 2023 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by