Jastrzębie do zera!
  Dodano 7 miesięcy temu   Skomentuj
Mateusz Barański fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
Bez straty gola zakończyli wyjazdowe spotkanie w Sanoku hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie. Podopieczni Roberta Kalabera pokonali w meczu 10. kolejki Tauron Hokej Ligi Marma Ciarko STS Sanok 3:0.

Spotkanie rozpoczęło się bez wielkich szturmów z jednej i drugiej strony. Obie drużyny badały przeciwnika i czekały na jakiś błąd - jednocześnie nie będąc w stanie poważniej zagrozić bramkarzom. W 6. minucie spotkania interwencją na linii bramkowej popisał się Kristian Tamminen a to, czy krążek nie przekroczył linii bramkowej weryfikowali jeszcze sędziowie na powtórkach. Dwie minuty później tego problemu już nie było - najsprytniej pod bramką Tamminena zachował się Yauheni Kameneu, który wyprowadził Jastrzębian na prowadzenie.

Druga tercja rozpoczęła się od wymiany ciosów z jednej i drugiej strony. Swoje okazje mieli m.in. Konrad Filipek czy Marcin Kolusz - jednak świetnie prezentowali się w tej części gry obaj bramkarze - Kristian Tamminen i jego vis-a-vis Maciej Miarka. Po mimo, że akcje przenosiły się spod jednej bramki pod drugą - to widoczne było lepsze przygotowanie do tego meczu gości. Jastrzębianie swoje akcje przygotowywali składniej, z pomysłem na rozegranie krążka - brakowało jedynie skuteczności pod bramką.

Trzecia odsłona zaczęła się od sprawdzenia czujności sanockiego goalkeepera, Tamminen jednak spokojnie wyłapał próbę Tuukki Rajamakiego. Kilkadziesiąt sekund później na ławce kar wylądował Robert Arrak i gospodarze mogli spróbować poszukać kontaktu podczas gry w przewadze. Owszem, sporo się działo pod bramką Miarki, jednak brakowało "kropki nad i" - najlepszą okazję w ciągu tych dwóch minut zmarnował .. Dominik Paś, jastrzębianin urwał się z sytuacją sam na sam jednak nie był wstanie zmienić wyniku spotkania. To co nie udało się Pasiowi w osłabieniu, udało się Rajamakiemu kilka minut później w grze 5 na 5. Fin sprytnym strzałem między parkanami podwyższył prowadzenie gości na 2:0. Wynik spotkania w 59. minucie ustalił Filip Starzyński.