Podsumowanie dnia w lidze TLHK
  Dodano 7 miesięcy temu   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Planet of Hockey
Dwucyfrówka, dwa czyste konta i pierwsza wygrana Wiedźm z Wrocławia! Podsumowujemy sobotę w Tauron Lidze Hokeja Kobiet.

Pierwszym sobotnim meczem w Tauron Lidze Hokeja Kobiet był pojedynek w stolicy Podhala, w którym nowotarżanki podejmowały drużynę SMS Polonii Bytom. Szybko to bytomianki przejęły inicjatywę i rozpoczęły dominację tego meczu. Pierwszą tercję hokeistki ze Śląska wygrały 4:1, a kolejne 5:1 i 6:1. Najskuteczniejsze po stronie SMS Polonii Bytom były Milenia Piasecka (3 gole i 1 asysta) i Karolina Gawandtka (3 gole).

Dla drużyny z Podhala gole zdobywały z kolei Małgorzata Nosal, Magdalena Mroszczak i Agata Leśniowska.

Pewne zwycięstwo odniosły również hokeistki z Gdańska, które w sobotę podejmowały drużynę PTH Kozice Poznań. Spotkanie tych ekip zakończyło się zwycięstwem Stoczniowca 7:0. “Czyste” konto zachowała Natalia Kwiatkowska, a w ataku świetnie radziła sobie Marta Goniszewska, autorka hat-tricka.

Do “zera” swoje rywalki ograły również hokeistki z Oświęcimia. Brązowe medalistki ubiegłego sezonu Polskiej Ligi Hokeja Kobiet, w powtórce z rywalizacji o 3. miejsce na koniec sezonu, pokonały tyskie Atomówki 2:0. Pierwszą bramkę zdobyła w 18. minucie Karolina Makuch, zaś “gwoździem do trumny” dla tyszanek było trafienie Anny Kot na zaledwie pięć sekund przed końcem trzeciej tercji tego spotkania. Bezbłędna w bramce okazała się Anna Pieczyk.

Ostatnim meczem tego dnia było starcie w Krakowie, gdzie, teoretycznie w roli gości, zawodniczki KS Cracovii mierzyły się z debiutantkami w Tauron Lidze Hokeja Kobiet, wrocławskimi Wiedźmami. Pojedynek pod Wawelem był bardzo wyrównany, choć od początku to krakowianki oddawały blisko trzykrotnie więcej strzałów na bramkę rywalek. Ostatecznie jednak świetna postawa Irminy Schramm w bramce zespołu z Wrocławia skutkowała tym, że po raz pierwszy w swojej historii to wrocławskie Wiedźmy cieszyć mogły się ze zwycięstwa. Bramki dla ekipy z Wrocławia zdobywały Hanna Młotkowska, Marzena Rojek i Karolina Gniewosz.