Podsumowanie 14. kolejki THL
  Dodano 7 miesięcy temu   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Planet of Hockey
Czyste konto Czechów, przerwane i podtrzymane serie oraz wstępna bitwa o fazę play-off. Podsumowujemy najważniejsze wydarzenia z 14. kolejki Tauron Hokej Ligi.

W hicie niedzielnej kolei na lodowisku w Katowicach miejscowa GieKSa walczyła z innym śląskim klubem o przedłużenie fantastycznej serii zwycięstw. Ten sam cel, choć na mniejszą skalę, mieli również hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie. Ostatecznie, po niełatwym boju, to mistrzowie Polski zgarnęli komplet punktów i przedłużyli swoją fantastyczną serię meczów bez porażki.

Gdy w Katowicach spotkanie dobiegało końca, w Tychach rozpoczynał się pojedynek GKS-u Tychy z Comarch Cracovią. Faworytami w tym meczu byli tyszanie, którzy zdecydowanie “odżyli” pod wodzą nowego szkoleniowca. W dwóch poprzednich meczach “trójkolorowi” wychodzili zwycięsko ze spotkań z GKS-em Katowice i Re-Plast Unią Oświęcim. Tym razem tyszanie również zwyciężyli, notując trzecie zwycięstwo w ciągu tygodnia. Podopieczni Pekki Tirkkonena w niedzielny wieczór zaaplikowali “Pasom” trzy gole, po jednym w każdej tercji, zwyciężając 3:0.

Passę siedmiu porażek udało się przełamać z kolei zawodnikom z Nowego Targu, którzy w ramach 14. kolejki Tauron Hokej Ligi mierzyli się z Marma Ciarko STS-em Sanok. Dwa gola Johana Cedera oraz bramka Damiana Gindy po stronie sanockiej nie pomogły STS-owi w zbliżeniu się do przedostatniej drużyny w ligowej tabeli i zmniejszeniu strat w kontekście walki o ostatnie miejsce premiowane grą w fazie play-off. W zespole z Nowego Targu bramki zdobywali Filip Wielkiewicz, Tarek Paranica, Yegor Kudin oraz Alex Szczechura.

W ostatnim meczu tego dnia Zagłębie Sosnowiec walczyło o pierwsze domowe zwycięstwo od blisko miesiąca. Rywalem sosnowiczan była drużyna z Torunia. Choć to przyjezdni oddali blisko dwa razy więcej strzałów (41 do 21), to ostatecznie to sosnowiczanie cieszyli się ze zwycięstwa. Świetny występ rozegrał Patrik Spesny, który (wzorem golkipera z Tychów Tomasa Fucika) zachował w tej serii gier “czyste konto”.