Podsumowanie tygodnia w Szwajcarii
  Dodano 7 miesięcy temu   Skomentuj
Damian Rosół fot. Planet of Hockey
Od naszego ostatniego podsumowania National League minął tydzień. Kolejny raz zatem zaglądamy na tafle Szwajcarii.

Za nami tydzień bardzo wyrównanych spotkań. Ostatnie trzy kolejki pokazały nma jak bardzo liga szwajcarska jest wyrównana. Większośc spotkań rozgrywanych na tzw: “styku” trzymało w napięciu do syreny więńczącej pojedynek. Jedna, góra dwie bramki przewagi i sporo dogrywek.

A co w tabeli? Wciąż utrzymuje wysoką formę ekipa ZSC Lions, która w tym tygodniu poradziła sobie z zawsze trudnym Servette Genewa, choć po pierwszej tercji przegrywała 0:2. Różnicę zrobił mający za sobą kilka sezonów w Colorado Avalanche Sven Andrighetto strzelając w ostatniej odsłonie dwie bramki dające zwycięstwo ZSC. Pomimo wygranej “lwy” Zurychu wciąż za plecami Fribourga.

Poza tym cieszy zwyżka formy Ajoie, która przerwała serię dziewięciu porażek i wygrała w teoretycznie dużo silniejszym Davos. Do rywalizacji o wyższe miejsca w lidze jeszcze co prawda bardzo daleko, ale być może wygrana na trudnym terenie poprawi atmosferę w “czerwonej latarni” ligi.