Oświęcimskie lanie w Krakowie
  Dodano 7 miesięcy temu   Skomentuj
Mateusz Barański fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
Comarch Cracovia w 15. kolejce Tauron Hokej Ligi uległa przed własną publicznością Re-Plast Unii Oświęcim aż 1:7. Krakowianie notują tym samym czwartą porażkę z rzędu i praktycznie eliminują się z walki o turniej finałowy Pucharu Polski.
Oświęcimianie fantastycznie weszli w to spotkanie - już po 6 minutach prowadzili na trudnym krakowskim terenie 3:0 za sprawą trafień Denyskina, Bezuski i Uimonena. Goście mieli zdecydowaną przewagę od początku tego pojedynku i nie pozostawiali złudzeń, kto jest lepszą ekipą - jeszcze w trwania pierwszej tercji wynik na 4:0 podwyższył Erik Ahopelto.

W drugich dwudziestu minutach kibice zgromadzeni na lodowisku przy ulicy Siedleckiego zobaczyli dwie bramki. Najpierw nadzieję miejscowym kibicom przywrócił Tomas Vildumetz, który najsprytniej zachował się pod bramką Linusa Lundina. Krakowianie próbowali iść za ciosem szukając kontaktowych trafień - w oświęcimskiej bramce jednak świetnie spisywał się Lundin a nadzieje miejscowych zgasił w 38. minucie Peter Bezuska - który tym trafieniem skompletował dublet.

Trzecia tercja to dalsza przewaga gości. Defensywa Re-Plast Unii nie dopuszczała krakowian do groźnych sytuacji pod bramką Lundina. Podopieczni Rudolfa Rohaczka nie byli też w stanie sprawić tam prawdziwego zagrożenia. Oświęcimianie nie forsując tempa tylko kontrowali - zadając tym samym dwa końcowe ciosy. Najpierw na 6:1 podwyższył Kamil Sadłocha a wynik na 7:1 ustalił Kalle Valtola.

Comarch Cracovia - Re-Plast Unia Oświęcim 1:7 (0:4, 1:1, 0:2)

0:1 Andriy Denyskin - Daniel Olsson Trkulja - Mark Kaleinikovas (03:41) 0:2 Petr Bezuska - Krystian Dziubiński - Sebastian Kowalówka (04:56) 0:3 Joonas Uimonen - Andryi Denyskin - Daniel Olsson Trkulja (05:56) 0:4 Ville Heikkinen - Kalle Valtola - Henry Karjalainen (18:33) 1:4 Tomas Vildumetz - Vratislav Kunst - Mateusz Bezwiński (22:17) 1:5 Petr Bezuska - Kamil Sadłocha - Krystian Dziubiński (37:26) 1:6 Kamil Sadłocha - Sebastian Kowalówka (44:45) 1:7 Kalle Valtola - Joonas Uimonen - Ville Heikkinen (53:20)

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek i Marcin Polak (główni) - Mateusz Kucharewicz i Sebastian Iwaniak (liniowi)

Minuty karne: 4-8 min

Strzały: 42-49

Widzów: 850

Comarch Cracovia: Krasanovsky (od 40:00 Hebda) - Jezek, Zurek; Latal, Raska (2), Kasperlik - Younan, Krenzelok; Lundgren, Berling, Sawicki - Bieniek, Kunst; Vildumetz (2), Bezwiński, Brynkus - Kapica, Jaracz; Sterbenz, Wróbel, Mocarski.

Trener: Rudolf Rohaczek Re-Plast Unia Oświęcim: Lundin - Ackered, Dyukov - Kaleinikovas, Olsson Trkulja, Denyskin - Valtola, Uimonen; Ahopelto, Heikkinen (2), Karjalainen - Bezuska, Jakobsons; Sadłocha, Dziubiński (2), Kowalówka (2) - M. Noworyta.

Trener: Nik Zupancic