Cenne trzy punkty JKH
  Dodano 7 miesięcy temu   Skomentuj
Mateusz Barański fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie zanotowali w niedzielne popołudnie bardzo cenne zwycięstwo ligowe. W Oświęcimiu pokonali miejscową Re-Plast Unię 2:1 i postawili bardzo duży krok w kierunku turnieju finałowego Pucharu Polski. Decydujące podania przy trafieniach JKH zanotował Michał Zając.

W Oświęcimiu doszło do starcia pomiędzy drużynami zajmujące 2 i 3 miejsce w ligowej tabeli. To od samego początku zwiastowało bardzo ciekawe spotkanie. Sporo pracy mieli obaj bramkarze, zarówno Jakub Lacković jak i Linus Lundin musieli wykazywać się swoim bramkarskim kunsztem. Obie drużyny płynnie przenosiły grę spod jednej bramki pod drugą jednak na pierwszą bramkę kibice musieli czekać do 17. minuty. Lewym skrzydłem świetnie urwał się Michał Zając a akcję sfinalizował dokładnym strzałem Marcin Kolusz.

Druga tercja rozpoczęła się od szybkiego wyrównania oświęcimian - strzał Kaleinikovasa strącił Dyukov a przed bramką najprzytomniej odnalazł się Denyskin, który pokonał Lackovica. Goście podrażnieni odpowiedzieli w ciągu 26. sekund! Ponownie dogrywał Zając a krążek do bramki skierował Olli-Petteri Viinikainen. Spotkanie od tego momentu stało się bardzo dynamiczne - obie drużyny szukały swoich okazji do zdobycia bramki a najbliżej był w końcówce tercji Ville Heikkinen, który ostemplował poprzeczkę jastrzębskiej bramki.

W trzeciej części gry oświęcimianie usilnie szukali wyrównującej bramki, na przeszkodzie stawała jednak świetnie zorganizowana obrona JKH GKS-u, która szybko przerywała zapędy Unitów. W samej końcówce trwało prawdziwe oblężenie bramki Lackovica a bliżej zdobycia bramki byli goście! Najpierw Łukasz Nalewajka znalazł się niemal oko w oko z Lundinem ale ten pojedynek przegrał a chwilę później jego brat, Radosław, posłał krążek minimalnie ponad bramką gospodarzy.

Re-Plast Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

0:1 Marcin Kolusz - Michał Zając (16:37)

1:1 Andriy Denyskin - Mark Kaleinikovas - Roman Dyukov (20:52) 1:2 Olli - Petteri Viinikainen - Michał Zając (21:18)

Sędziowali: Paweł Breske i Paweł Kosidło (główni) - Michał Żak i Michał Kret (liniowi)

Minuty karne: 4 (w tym 2 techniczne) - 12min

Strzały: 35-38

Widzów: 1750

Re-Plast Unia Oświęcim: Lundin - Ackered, Dyukov; Kaleinikovas, Trkulja, Denyskin - Valtola, Uimonen; Ahopelto, Heikkinen, Karjalajnen - Bezuska, Jakobsons; Sadłocha, Dziubiński(2), S. Kowalówka - Noworyta, Prokopiak, Prusak, Krzemień, Wanat.
Trener: Nik Zupancic.

JKH GKS Jastrzębie: Lackovic - Kostek(2), Wajda; Urbanowicz, Starzyński (2), Freidenfelds - Viinikainen, Bagin (4); Zając, Spirko, Paś(2) - Górny, Kolusz; Bernhards, Jarosz, Arrak - Kameneu, Martiska (2); R. Nalewajka, Kiełbicki, Ł. Nalewajka.

Trener: Robert Kalaber