Podsumowanie 17. kolejki Młodzieżowej Hokej Ligi
  Dodano 7 miesięcy temu   Skomentuj
Luiza Kowalewska fot. Róża Koźlikowska | Planet of Hockey
Zwycięstwo Sokołów Toruń w Sosnowcu, dwadzieścia dwie bramki w Bytomiu i porażka Tyszan... Czas podsumować 17. kolejkę Młodzieżowej Hokej Ligi.

W pierwszym spotkaniu niedzielnej kolejki MHL MKS Cracovia zmierzyła się z zespołem zajmującym ostatnie miejsce w tabeli - SMSem Bytom. Gospodarze zakończyli pierwszą część z wynikiem 4:1.  W 31. minucie doszło do zmiany w bramce gości - Matsveia Kuzniatsou'a wszedł Kamil Firek. Dwadzieścia jeden minut później nastąpiła zmiana powrotna i Kuzniatsou wrócił na taflę. Krakowianie wygrali to spotkanie 19:2, a Kiryl Yastrabau zdobył 4 bramki i zanotował aż 9 asyst.  W 58. minucie meczu doszło do spięcia pomiędzy Damianem Kapą i Olekseiem Shamenko za co obaj zawodnicy otrzymali karę meczu.

Zaplanowane na niedzielę spotkanie pomiędzy SMSem Toruń a Polonią Bytom nie odbyło się. Powód przełożenia meczu był taki sam jak wczoraj - awaria maszynowni lodowiska.

Wicelider tabeli, SMS PZHL Katowice, rozegrał mecz na Jantorze przeciwko Fudeko GAS Gdańsk. Goście w 10. minucie otworzyli wynik spotkania, jednak jak się później okazało była to jedyna bramka zdobyta przez nich. Orlęta w 35. minucie zdołały doprowadzić do wyrównania, a na 4 sekundy przed końcem meczu ustaliły wynik na 2:1.

Naprzód Janów podjął natomiast na własnej tafli Sanockie Niedźwiadki. Gospodarze wygrali to spotkanie 5:1 a trzy bramki i jedną asystę zanotował Karol Moś.

Trzecia drużyna w tabeli MHL, MOSM Tychy, zmierzyła się z MMKSem Podhale Nowy Targ. Tyszanie przegrali pierwszą tercje 0:2, w drugiej zdołali zdobyć jedną bramkę, natomiast ich rywali strzelili dwa gole. W ostatniej części spotkania ponownie lepsi byli Nowotarżanie. Mecz zakończył się wynikiem 1:6, a jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Wojciech Wilczok.

Zagłębie Sosnowiec natomiast podjęło na własnej tafli Sokoły Toruń. Goście pewnie wygrali to spotkanie aż 5:0. Dla Sosnowiczan była to już trzecia porażka z rzędu, natomiast Torunianie zdobyli drugie trzy punkty z rzędu.

W ostatnim spotkaniu 17. kolejki Młodzieżowej Hokej Ligi Fabrykanci Łódzkie zmierzyli się z JKH GKSem II Jastrzębie. Łodzianie zdołali zdobyć zaledwie jedną bramkę, natomiast ich rywale aż sześciokrotnie pokonali Eliasa Kyroelae. Fabrykanci cały czas znajdują się na trzynastym miejscu w tabeli z dziewięcioma punktami.

Liderem klasyfikacji kanadyjskiej jest Igor Augustyniak z czternastoma bramkami i dwudziestoma asystami. Natomiast Kiryl Yastrabau, dzięki temu, że rozegrał bardzo dobre spotkanie podczas niedzielnej kolejki MHL, znajduje się obecnie na trzecim miejscu - zdobył sześć bramek i zanotował dwadzieścia osiem asyst.