Podsumowanie dnia w Hokejowej Lidze Mistrzów
  Dodano 6 miesięcy temu   Skomentuj
Remis w Austrii, Szwedzi (prawie) bezbłędni i walkower w Finlandii. Za nami pierwszy dzień z fazą play-off Hokejowej Ligi Mistrzów.

W Champions Hockey League rozpoczęła się faza play-off. W pierwszym dniu tej rundy doszło do pięciu z sześciu zaplanowanych na ten dzień spotkań, jeden został odwołany, a w jednym padł remis.

Zacznijmy od meczu, w którym żadna ze stron nie wypracowała sobie przewagi przed rewanżem. Chodzi o pojedynek w Innsbrucku, gdzie HC Innsbruck zremisował z Lukko Rauma 2:2. Przyjezdni bardzo dobrze rozegrali pierwszą tercję, prowadząc po 20 minutach 2:0. Austriacy systematycznie odrabiali straty, wyrównując stan rywalizacji w 55. minucie. Regulamin Hokejowej Ligi Mistrzów dopuszcza, aby w pierwszym spotkaniu dwumeczu padł remis, przez co takim właśnie rezultatem zakończył się ten pojedynek.

W bardzo dobrej sytuacji przed rewanżem są dwa z trzech klubów ze Szwecji, które we wtorkowe późne popołudnie i wieczór rywalizowały w Champions Hockey League. Ekipa Vaxjo Lakers pokonała w Saturn Arenie w Ingolstadt miejscowe ERC 4:1 (w spotkaniu tym zagrał m.in. pochodzący z Polski Wojciech Stachowiak), a w Szwajcarii EHC Biel-Bienne musiało uznać wyższość Farjestad Karlstad. Szwedzi pokonali Helwetów 5:3.

Polski akcent mieliśmy także w Rapperswil, gdzie polski sędzia Michał Baca, poprowadził spotkanie pomiędzy Rapperswil-Jona Lakers a Adler Mannheim. Zawodzący ostatnio hokeiści z Mannheim przegrali z Lakers 4:1.

Gospodarze triumfowali także w Trzyńcu - mistrzowie Czech bez kontuzjowanego Kamila Wałęgi ograli Skellefteę 4:3. Przed spotkaniem rewanżowym są oni jednak w ciężkiej sytuacji. Jednobramkowa przewaga nie daje im bowiem pełnego komfortu w perspektywie walki o awans do dalszej rundy.

Ostatni pojedynek tego dnia, czyli starcie Lahti Pelicans - HC Vitkovice Ridera, nie odbyło się i zostało zweryfikowane jako walkower na rzecz drużyny z Czech z uwagi na zły stan tafli lodowej w Lahti, co uniemożliwiło rozegranie tego spotkania.

Dziś czeka nas kolejna dawka spotkań w ramach Champions Hockey League. W Tampere miejscowe Ilves podejmować będzie Dynamo Pardubice, a w Monachium “Czerwone Byki” zmierzą się z HC Geneve-Servette. Spotkania rewanżowe tej fazy zaplanowano z kolei na 21 i 22 listopada.