Podsumowanie tygodnia w Czechach
  Dodano 6 miesięcy temu   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Planet of Hockey
Powrót Zygmunta, trzy dogrywki i zmiany w ligowej tabeli. Podsumowujemy tydzień z rozgrywkami czeskiej Extraligi w hokeju na lodzie. Sprawdzamy też, jak za naszą południową granicą radzą sobie reprezentanci Polski.

Po przerwie reprezentacyjnej powróciły rozgrywki czeskiej Extraligi. W minionym tygodniu doszło jednak tylko do jednej serii gier, w której oglądaliśmy 7 spotkań.

Tipsport Extraliga — tabela:

Na trzecie miejsce w ostatnim czasie spadła drużyna HC Vervy Litvinov, która do tej pory dotrzymywała kroku liderowi tabeli, czyli ekipie Dynama Pardubice. Miejsce zespołu Pawła Zygmunta zajęła Sparta Praga.

Na “dnie” tabeli czeskiej Extraligi sytuacja ustabilizowała się już jakiś czas temu. Najsłabszą ekipą pozostaje drużyna z Mladej Boleslav, a przed nią plasują się zespoły z Kladna i Vitkovic.

Klub z Litvinova pozostaje jednak liderem tabeli, biorąc pod uwagę jedynie mecze domowe. Tu twierdza, w jaką zamieniło się lodowisko z Litvinova pozostaje (niemal) niezdobyte.

Jak grali Polacy?

Swój pierwszy mecz po kontuzji (przerwa od 29 września) rozegrał Paweł Zygmunt. Reprezentant Polski w dniu… swoich urodził zagrał w spotkaniu z HC Ocelari Trinec, wygranym przez jego ekipę 3:2 (po dogrywce). Polak na tafli trzynieckiej Werk Areny spędził niemal 7 minut (6:55).

Z kontuzjami borykają się natomiast dwa inni Polacy - Kamil Wałęga, który urazu doznał na zgrupowaniu reprezentacji Polski, oraz Aron Chmielewski, który z kontuzją walczy od 16 października i spotkania ligowego z Bili Tygri Liberec.

W czeskiej Extralidze juniorów kolejne dwa spotkania rozegrał Jakub Ślusarczyk. Były młodzieżowy reprezentant Polski znalazł się w składzie drużyny juniorów HC Vitkovice Ridera na mecze z ekipami z Pardubic i Prerova. W pierwszym ze wspomnianych meczów drużyna z Ostrawy została rozbita aż 6:0. W drugim natomiast to Ślusarczyk i spółka rozbili rywali, gromiąc zespół z Prerova 7:1. Sam Polak zdobył w tym spotkaniu gola i zanotował asystę.

Dwa punkty na swoim koncie w minionym tygodniu zapisał Adrian Gromadzki. Polak zanotował dwie asysty w spotkaniu Dynama Pardubice (U20) z ekipą Vitkovic. Dwa dni później Gromadzki był także w składzie na mecz z HC Ocelari Trinec, ale w tym meczu nie zdobył żadnego punktu.

Dwa mecze rozegrał też Michał Kusak, który zdobył gola w wygranym 5:0 spotkaniu z drużyną z Litvinova. Wcześniej był również w składzie na pojedynek z zespołem z Liberca (wygrany przez Motor Ceske Budejovice 4:2), jednak nie zdobył w nim żadnego punktu.