Podsumowanie 21. kolejki THL
  Dodano 6 miesięcy temu   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Planet of Hockey
Dogrywka w Krakowie, pierwsza porażka GieKSy oraz pewne triumfy Torunia i Jastrzębia. Podsumowujemy 21. kolejkę Tauron Hokej Ligi.

Z pewnością wydarzeniem piątkowego wieczoru był pojedynek dwóch najlepszych obecnie drużyn w stawce Tauron Hokej Ligi. Powracająca do rozgrywek ligowych po turnieju Pucharu Kontynentalnego katowicka GieKSa niespodziewanie poniosła pierwszą porażkę w Tauron Hokej Lidze w sezonie 2023/24. Dwie bramki Krystiana Dziubińskiego i Kamila Sadłochy oraz gol Andreja Denyskina sprawiły, że to oświęcimianie dopisali do swojego konta komplet punktów. Warto wspomnieć również o tym, że w starciu z mistrzami Polski zadebiutował w Re-Plast Unii Oświęcim 18-letni Jakub Łoza.

Najbardziej wyrównany tego dnia był z kolei pojedynek w Krakowie, gdzie doszło do małopolskich derbów. Wydarzenia w spotkaniu Comarch Cracovii z PZU Podhalem Nowy Targ zmieniały się na korzyść raz jednej, raz drugiej drużyny. Ostatecznie rozstrzygnięcie przyszło dopiero w dogrywce, w której “złotego” gola zdobył Daniel Krenzelok, zapewniając dodatkowy punkt gospodarzom. Dwie bramki w tym pojedynku zdobył Martin Kasperlik.

Dwa pozostałe piątkowe mecze kończyły się pewnymi zwycięstwami jednej z ekip. Gospodarze triumfowali w Jastrzębiu-Zdroju, zaś goście w Sanoku.

Na Śląsku doszło do starcia JKH GKS-u Jastrzębie z Zagłębiem Sosnowiec, które padło łupem jastrzębian. Dobre zawody rozegrała zwłaszcza druga formacja JKH, na czele z Szymonem Kiełbickim, Filipem Starzyńskim i Ratislavem Spirko, która zdobyła trzy z pięciu bramek. O wysokim zwycięstwie jastrzębian zadecydowała druga tercja, którą gospodarze tego spotkania wygrali aż 4:0.

W Sanoku z kolei miejscowy STS podejmował KH Energę Toruń. Po bezbramkowej pierwszej tercji, w drugiej odsłonie oglądaliśmy trzy trafienia — jedno dla gospodarzy i dwa dla przyjezdnych. Po stronie sanockiej drogę do bramki Mateusza Studzińskiego znalazł Mark Viitanen, zaś w drużynie “Stalowych Pierników” gole zdobywali Mirko Djumic i Nikolai Syty. Trzecia tercja to próba odwrócenia losów tego pojedynku przed zawodników gospodarzy. Kolejne nieudane próby sprawiły, że konieczne było wycofanie sanockiego golkipera i wprowadzenie do gry dodatkowego gracza z “pola”. Ostatecznie manewr ten po 55 sekundach przyniósł gola dla... torunian, którzy przypieczętowali końcowy sukces i wywalczenie trzech punktów.

Miniona seria gier nie miała wymiernego wpływu na ligową tabelę. Swoje pozycje utrzymały wszystkie kluby, które przegrały piątkowe mecze, zaś zwycięzcy, choć odrobili część strat, nie dali rady awansować na lepszą lokatę.