Orlęta poznały terminarz MŚ
  Added 3 months ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
Znamy już szczegółowy terminarz zbliżających się Mistrzostw Świata dywizji IB juniorów do lat 20. Młodzi Polacy turniej w Bledzie rozpoczną od spotkania z reprezentacją Ukrainy.
Już 11 grudnia reprezentanci Polski do lat 20 rozpoczną walkę w Mistrzostwach Świata dywizji IB w Bledzie. Pierwszym rywalem, z jakim zagrają podopieczni Ireneusza Jarosza, będzie reprezentacja Ukrainy. Przed rokiem biało-czerwoni przegrali z tym przeciwnikiem 2:5. Wówczas gole dla “Orląt” zdobywali Michał Kusak i Kacper Maciaś. 

Dzień później nasza juniorska drużyna narodowa o punkty na MŚ dywizji IB rywalizować będzie z gospodarzami turnieju, czyli reprezentacją Słowenii. “Rysie” to spadkowicz z dywizji IA i jeden z głównych faworytów do walki o awans. 

Po meczu ze Słoweńcami drużyny czeka dzień wolny. Do gry sześć ekip rywalizujących w Bledzie powróci w czwartek 14 grudnia. Biało-czerwoni rozpoczną ten dzień zmagań od pojedynku z beniaminkiem na tym poziomie rozgrywkowym, czyli reprezentacją Chorwacji. 

Jako pierwsi Polacy zagrają również następnego dnia. Przedostatnim rywalem “Orląt” będzie drużyna narodowa Estonii, z którą biało-czerwoni przed rokiem otwierali turniej MŚ w Bytomiu. Zeszłoroczne spotkanie z Estończykami zakończyło się zwycięstwem Polaków 4:3 (po dogrywce), a na listę strzelców wpisywali się Krzysztof Maciaś, Michał Kusak i Adrian Gromadzki. 

Ostatnim rywalem prowadzonych przez Ireneusza Jarosza zawodników będzie reprezentacja Włoch. W ostatnim pojedynku z Italią na Mistrzostwach Świata nasi reprezentanci ulegli 1:2

Powołania na zgrupowanie reprezentacji Polski U20 i MŚ w Bledzie (LINK) 


Terminarz reprezentacji Polski do lat 20 na Mistrzostwach Świata:

11.12, 16:00 - Polska - Ukraina
12.12, 19:30 - Słowenia - Polska
14.12, 12:30 - Chorwacja - Polska
15.12, 12:30 - Polska - Estonia
17.12, 16:00 - Włochy - Polska

© 2024 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by