EUHL: Pewne zwycięstwo Szabel
  Dodano 6 miesięcy temu   Skomentuj
Pewnym triumfem UHT Sabers Oświęcim zakończył się pojedynek jedynej drużyny z Polski w rozgrywkach EUHL z ekipą Unizy Zilina. Oświęcimianie pokonali rywali 4:0, a dwa gole zdobył Maksym Hanuta.
Dla oświęcimskich “Szabli” pojedynek w Zilinie był dopiero czwartym meczem w sezonie 2023/24 rozgrywek European University Hockey League.

Od początku przebiegał on po myśli przyjezdnych, chociaż dopiero w 11. minucie kibice zebrani na trybunach mogli obejrzeć pierwszego gola. Jego autorem został Maksym Hanuta.

W drugiej tercji prowadzeni przez Vitalija Spliakhova zawodnicy w dalszym ciągu umiejętnie wykorzystywali nadarzające się okazje, zaś między słupkami bardzo dobrze radził sobie Anton Dyukov. Tym razem na trafienie Sabers musieliśmy czekać nieco ponad trzy minuty. Podanie Maksyma Hanuty do Ilji Baidy zaowocowało golem na 2:0.

Trzecia tercja niemal niczym nie różniła się od poprzednich dwóch. Z tą różnicą, że tym razem przyjezdni aż dwukrotnie cieszyli się ze zdobycia bramki. Najpierw w 46. minucie Maksym Hanuta drugi raz w tym meczu pokonał bramkarza rywali, a zaledwie 16 sekund później na listę strzelców wpisał się także Maksymilian Nowak.

Dzięki wygranej nad Unizą “Szable” awansowały w tabeli EUHL na piątą pozycję. Do pierwszego miejsca oświęcimianie tracą osiem punktów przy dwóch rozegranych meczach mniej od lidera EUHL (UMB Hockey Team Banska Bystrica).

HC Uniza Zilina - UHT Sabers Oświęcim 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

0:1 Maksym Hanuta (10:45)
0:2 Ilya Baida - Maksym Hanuta (23:28)
0:3 Maksym Hanuta - Danylo Baida (45:55)
0:4 Maksymilian Nowak - Mykyta Udodov (46:11)

Sędziowali: Ivan Gajdosik (główni) - Andrej Jakubec i Michal Kovarcik (liniowi)
Minuty karne: 4 - 6
Strzały: 18 - 27
Widzów: 32

HC Uniza Zilina: Sevcik - Petrinec, Podhorsky; Malik, Housa, Ako - Gasparovic, Kosut; Petrik, Hussein, Klopan - Tretinar, Bubela; Simko, Korenik, Gasperik.
Trener: Radoslav Bielecka

UHT Sabers Oświęcim: Dyukov - I. Baida, D. Baida; M. Hanuta, Shoferovskyi, Zając - Tychenko, Nikolayevych, Melnyk, Romarenko, Shamardin - Nowak, Udodov.