Pasy na szóstkę!
  Dodano 4 lat temu   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer / Planet of Hockey
Pewnym zwycięstwem Comarch Cracovii zakończyło się spotkanie Pasów z drużyną Zagłębia Sosnowiec. Krakowianie zdobyli w tym meczu sześć bramek, nie tracąc ani jednej.

Bardzo jednostronny przebieg miał pojedynek Comarch Cracovii z Zagłębiem Sosnowiec. Mimo wysokiej wygranej "Pasów" na pierwszą bramkę przyszło nam czekać do drugiej tercji. Opór sosnowiczan pękł dopiero w 25. minucie, gdy okres gry krakowian w liczebnej przewadze wykorzystał Jiri Gula.

Podopieczni Rudolfa Rohaczka poszli za ciosem i szybko udało im się powiększyć swoją przewagę. Drugiego gola w 28. minucie zdobył Richard Nejezchleb. To właśnie po jego strzale krążek wturlał się do bramki sosnowiczan. Zaledwie 78 sekund potrzebowali gospodarze, aby po raz trzeci zmusić Michała Czernika do kapitulacji. Tym razem drogę do bramki Zagłębia znalazł Erik Nemec.

Trzecia tercja niewiele różniła się od poprzednich dwóch. Gospodarze pewnie kontrolowali przebieg wydarzeń na lodzie i oddawali sporą liczbę strzałów na bramkę rywali. Łącznie podopieczni Rudolfa Rohaczka oddali aż 50 celnych strzałów na bramkę Zagłębia Sosnowiec.

Te natomiast w trzeciej tercji trzykrotnie przełożyły się na zdobycze bramkowe. Strzelanie w tej odsłonie meczu rozpoczął Taavi Tiala. Po jego golu trener sosnowiczan zdecydował się na zmianę bramkarza - Michała Czernika zastąpił Marcel Kotuła. I on niestety dla gości nie ustrzegł się błędu. Do końca spotkania dwukrotnie musiał wyciągać "gumę" z siatki, a kolejne bramki dla "Pasów" zdobywali Tomas Franek i Richard Nejezchleb, ustalając wynik na 6:0 dla gospodarzy.

Comarch Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 6:0 (0:0, 3:0, 3:0)

1:0 Jiri Gula - Jakub Saur (24:20, w przewadze)
2:0 Richard Nejezchleb - Michal Gutwald (27:29)
3:0 Erik Nemec - Damian Kapica (28:48)
4:0 Taavi Tiala - Damian Kapica - Michal Gutwald (50:14)
5:0 Tomas Franek (52:44)
6:0 Richard Nejezchleb - Tomas Franek (57:10, w przewadze)

Sędziowali: Mariusz Smura i Marcin Polak (główni) - Maciej Waluszek i Paweł Bajon (liniowi)
Minuty karne: 6 - 12
Strzały: 50 - 13
Widzów: bez udziału publiczności

Comarch Cracovia: Petrasek - Gula, Saur; Tiala (2), Nemec, Kapica (2) - Dudas, Szurowski; Franek, Jezek, Nejezchleb (2) - Musioł, Gutwald; Brynkus, Widmar, Csamango - Gosztyła, Bezwiński; Kamiński, Augustyniak, Drzewiecki.
Trener: Rudolf Rohaczek

Zagłębie Sosnowiec: Czernik (od 50:14 Kotuła) - Naróg (2), Kascak (2); Nikiforov, Nahunko, Bernacki (4) - Syroezhkin, Jakobsons; Bashirov, Dubinin (2), Smal - Khoperia, Domogała; Kulas, Rutkowski, Kozłowski - Luszniak, Gniewek; Yerassov, Stojek, Piotrowski.
Trener: Grzegorz Klich