Polskie unihokeistki piąte na MŚ! Złoto dla Szwedek!
  Dodano 3 lat temu   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Per Wiklund | IFF
Reprezentacja Polski kobiet w unihokeju na piątym miejscu zakończyła zmagania w Mistrzostwach Świata. Dla Polek to powtórzenie osiągnięcia sprzed dwóch lat - najwyższej lokaty w historii startów w MŚ!

Spotkanie Polek ze Słowaczkami, którego stawką była piąta lokata na koniec Mistrzostw Świata od początku dostarczało nam sporo emocji. Wynik otworzyła dopiero w 19. minucie Klara Grossova, wyprowadzając Słowaczki na prowadzenie.

Początek drugiej tercji okazał się piorunujący w wykonaniu biało-czerwonych. Dwie bramki zdobyte w 182 sekundy autorstwa sióstr - Zuzanny i Justyny Krzywak - dał prowadzenie podopiecznym Christera Bertilssona.

Radość Polek z prowadzenia nie trwała jednak długo. W 26. minucie Denisa Ferencikova doprowadziła do wyrównania, a po kolejnych sześciu minutach nasze południowe sąsiadki po raz drugi w tym meczu objęły prowadzenie.

Ostatnie słowo w drugiej odsłonie pojedynku Polek ze Słowaczkami miały jednak nasze reprezentantki, które w 36. minucie zdobyły trzeciego gola i na przerwę po drugiej tercji obie ekipy schodziły przy wyniku remisowym.

W trzeciej tercji długo trwała strzelecka niemoc obu drużyn. Zarówno Polki, jak i Słowaczki, miały swoje okazje strzeleckie, jednak brakowało szczęścia. Te uśmiechnęło się do Polek na niespełna pięć minut przed końcem trzeciej tercji. Justyna Krzywak uderzyła z dystansu na bramkę Jany Dupcakovej i zaskoczyła bramkarkę reprezentacji Słowacji, wyprowadzając Polskę na prowadzenie.

W 57. minucie spotkania okazję do wyrównania miały Słowaczki, jednak rzut karny zmarnowała Denisa Ferencikova. Jak się później okazało była to ostatnia tak groźna sytuacja do doprowadzenia do wyrównania przez co piąte miejsce w MŚ zajęły biało-czerwone!

Na 7. miejscu MŚ zakończyły reprezentantki Norwegii, które pokonały Dunki 3:2 (po dogrywce) zaś brąz powędrował do Szwajcarek, które w meczu o 3. miejsce pewnie ograły Czeszki 5:2.

W wielkim finale sprawa mistrzowskiego tytułu rozstrzygała się w dogrywce. Pojedynek Finek ze Szwedkami zakończyła w 63. minucie bramka Emelie Wibron, dająca Szwedkom złoty medal Mistrzostw Świata w unihokeju!

Polska - Słowacja 4:3 (0:1, 3:2, 1:0)

0:1 Klara Grossova - Tamara Dobosova (18:15)
1:1 Zuzanna Krzywak - Patrycja Hliwa (21:34)
2:1 Justyna Krzywak - Zuzanna Krzywak (22:22)
2:2 Denisa Ferencikova - Michaela Sponiarova (25:55)
2:3 Paulina Hudakova - Michaela Sponiarova (31:33)
3:3 Malwina Zagórska (35:56)
4:3 Justyna Krzywak - Weronika Noga (55:02)