Podsumowanie dnia w NHL (31.01)
  Dodano 2 lat temu   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Ben Jackson | NHLI via Getty Images
Rekord dwie dogrywki i hat-trick Matthewsa. Podsumowujemy dzień z rozgrywkami National Hockey League.
Tego dnia w National Hockey League rozegrano pięć meczów. Dwa z nich kończyły się dopiero w dogrywce; w obu triumfowali gospodarze - Ottawa Senators i Detroit Red Wings.

W Ottawie, w pojedynku dwóch kanadyjskich ekip mierzyli się "Senatorowie" i gracze Edmonton Oilers. Po regulaminowym czasie gry był remis - 2:2. Bramki dla Senators zdobywali Thomas Chabot i Nick Paul zaś dla "Nafciarzy" Connor McDavid i Darnell Nurse. W dogrywce natomiast "złotego" gola zdobył Tim Stutzle, który bramkę zdobył 38 sekund przed końcem dogrywki.

Dogrywkę oglądaliśmy także w Detroit, gdzie "Czerwone Skrzydła" mierzyły się z Anahaim Ducks. Regulaminowy czas gry przyniósł nam zaledwie dwa gole, zaś w dogrywce "złotym" trafieniem popisał się Jordan Oesterle, dla którego był to pierwszy gol od... 61 spotkań!

Względnie mało trafień oglądaliśmy również w spotkaniu Chicago Blackhawks z Vancouver Canucks. W tym meczu padły łącznie cztery bramki a Canucks pokonali "Czarne Jastrzębie" 3:1.

W dwóch pozostałych spotkaniach oglądaliśmy zdecydowanie więcej bramek. W starciu Columbus Blue Jackets z Florida Panthers padło ich aż 12, a "Pantery" pokonały "Niebieskie Kurtki" 8:4. W zespole z Florydy świetnie zaprezentował się Mason Marchment (2 gole i aż cztery asysty, co dla tego zawodnika stanowi najlepszy - pod względem punktowym - mecz w karierze), Sam Reinhart (trzy gole i asysta) oraz Anton Lundell (pięć asyst) zaś po stronie drużyny z Columbus dwoma golami popisał się Patrik Laine.

W ostatnim meczu tego dnia zespół Toronto Maple Leafs podejmował New Jersey Devils i... pokonał "Diabły" 6:4. W tym spotkaniu hat-tricka zdobył Auston Mathews, który zaliczył także asystę. Aż cztery bramki dla Maple Leafs padło w trzeciej tercji, co skutkowało zwycięstwem Kanadyjczyków.