CHL: Drugi finalista wyłoniony!
  Dodano 2 lat temu   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Pihif /Newspix
Wiemy już która drużyna oprócz Rogle Angelholm wystąpi w wielkim finale Hokejowej Ligi Mistrzów. Do Szwedów dołączyli... Finowie, którzy ograli Red Bull Monachium 3:1.
Z uwagi na długą kwarantannę w zespole Red Bull Monachium i kilkukrotne przekładanie rywalizacji półfinałowej pomiędzy niemieckim klubem, a Tapparą Tampere władze Hokejowej Ligi Mistrzów zadecydowały, że o losach tej rywalizacji zadecyduje jeden (a nie jak to zwykle bywa dwa) mecz 1/2 finału CHL.

W spotkaniu w Nokia Arena w Tampere

Pierwszy gol padł już w 5. minucie, gdy gospodarze grali w liczebnej przewadze. Świetnie rozegrana przewaga zakończyła się podaniem Antona Levtchiego do Kristiana Kuuseli i posłaniem przez tego drugiego krążka do niemalże pustej bramki "Czerwonego Byka"

Mimo iż Finowie mieli wyczuwalną przewagę na lodzie - oddawali więcej strzałów na bramkę rywali, częściej atakowali, dłużej utrzymywali się przy krążku - to kolejną bramkę oglądaliśmy dopiero w tercji trzeciej. W sytuacji "sam na sam" z bramkarzem ekipy z Monachium Joona Luoto zachował zimną krew i podwyższył prowadzenie swojej drużyny.

Nie minęły dwie minuty, a Finowie wyprowadzili trzeci cios. Po raz kolejny znakomitą akcję rozegrała formacja z Antonem Levtchim, Otso Rantakarim i Kristianem Kuuselą. Kolejna przewaga gospodarzy, kolejny zamek i... kolejny gol - tym razem już ostatni w tym spotkaniu.

Dzięki wygranej Tappara Tampere awansowała do finału Hokejowej Ligi Mistrzów, gdzie zmierzy się z ekipą Rogle Angelholm.

Tappara Tampere - Red Bull Monachium 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
1:0 Kristian Kuusela - Anton Levtchi - Otso Rantakari (04:13, w przewadze)
2:0 Joona Luoto - Otso Rantakari - Kristian Tanus (51:47)
3:0 Kristian Kuusela - Otso Rantakari - Anton Levtchi (53:29, w przewadze)

Minuty karne: 10 - 8
Strzały: 34 - 25