Szósty mecz dla Torunia! Remis w rywalizacji!
Luiza Kowalewska fot. Róża Koźlikowska | Planet of Hockey
W szóstym meczu pomiędzy KH Energą Toruń a JKH GKSem Jastrzębie lepsi okazali się gospodarze. Stalowe Pierniki pokonały Mistrzów Polski 2:1 i po raz kolejny doprowadziły do remisu w rywalizacji do czterech zwycięstw.

Od pierwszych minut Jastrzębianie sprawiali wrażenie bardziej zdeterminowanych. W 5. minucie ukarany został Shkrabau. Zawodnicy JKH GKS-u Jastrzębie nie wykorzystali jednak tej przewagi. W 9. minucie w sytuacji sam na sam z Nechvatalem znalazł się Vasjonkin, jednak Estończyk nie zdołał pokonać czeskiego bramkarza. W 19. minucie ukarany został Radosław Nalewajka. Stalowe Pierniki wykorzystały przewagę jednego zawodnika i na 9 sekund przed zakończeniem pierwszej tercji Nechvatala pokonał Robert Arrak.

W drugiej części spotkania, goście szybko zaczęli odrabiać straty. Już półtorej minuty wystarczyło, aby pokonać Moldera i doprowadzić do remisu. W 23. minucie ukarany za niesportowe zachowanie został zdobywca jedynej bramki dla Jastrzębia - Martin Kasperlik. W 25. minucie grający w podwójnej przewadze gospodarze drugi raz pokonali Nechvatala. Krążek w jego bramce umieścił Mikhaił Shabanov.

W trzeciej tercji kontrolę nad meczem przejęli Jastrzębianie. Za wszelką cenę próbowali oni ponownie odrobić straty. Swoje szanse miał m.in. Horzelski. Na minutę przed zakończeniem spotkania trener Robert Kalaber zdecydował się na grę bez bramkarza. Jednak nawet ten ruch nie przyniósł oczekiwanych efektów i to KH Energa Toruń wygrała szósty mecz. O tym, która z tych drużyn zagra w półfinale zadecyduje siódmy mecz rozgrywany w Jastrzębiu.

KH Energa Toruń 2:1 JKH GKS Jastrzębie (1:0, 1:1, 0:0)

1:0 Robert Arrak - Dmitri Kozlov (19:51, w przewadze)

1:1 Martin Kasperlik - Arkadiusz Kostek (21:36)

2:1 Mikhaił Shabanov - Robert Korchokha - Lauri Huhdanpaa (25:50, w podwójnej przewadze)

Sędziowali: Michał Baca i Marcin Polak (główni) - Grzegorz Cudek i Artur Hyliński (liniowi)
Minuty karne: 8-12
Strzały: 26-37