Janos Hari: W Katowicach spotkały się dwie drużyny na zbliżonym poziomie!
  Added 2 months ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
O zwycięstwie nad GKS-em Katowice, zbliżającym się meczu rewanżowym oraz o rozgrywkach Champions Hockey League rozmawialiśmy z Janosem Harim, kapitanem zespołu Fehervar AV19.
Jacek Kopciński: W Katowicach pokonujecie GieKSę 4:2. Jak podsumujesz ten mecz CHL?
Janos Hari:
- Myślę, że był to ciężki mecz. Obie drużyny mocno walczyły, ale sądzę, że byliśmy lepszym zespołem i zasłużyliśmy na zwycięstwo. Było w tym meczu dużo kar, więc mógł on się zakończyć równie dobrze wygraną Katowic. Myślę też, że powinniśmy zdobyć więcej bramek w drugiej tercji, ale Katowice zagrały bardzo dobrze. Koniec końców jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zwycięstwa.

JK: Co było kluczem do zwycięstwa?
JH:
- Myślę, że poziom rozgrywek, w których rywalizujemy. W lidze mamy z tym problem, ale staramy się ciężko pracować na lodzie, grać drużynowo. Myślę, że w Katowicach udało nam się zagrać tak, jak chcemy. Do tego bardzo dobrze spisywał się nasz bramkarz, a do tego dobrze graliśmy w osłabieniach. 

JK: Dla was musi być to specjalny sezon, bo po raz pierwszy węgierski zespół występuje w Hokejowej Lidze Mistrzów...
JH: - Tak, też tak myślę (śmiech). W zeszłym roku zaliczyliśmy bardzo dobry sezon w lidze i dotarliśmy aż do finału. Na pewno jest to bardzo dobre dla węgierskiego hokeja. W Katowicach odnieśliśmy pierwsze zwycięstwo w Champions Hockey League, więc to bardzo pozytywny bodziec dla całego naszego hokeja. Oczywiście bardzo się z tego cieszymy, bo walczymy w każdym meczu o komplet punktów jednak skupiamy się nie tylko na pojedynczych meczach.

JK: Zdobyłeś pierwszą bramkę w tym meczu - to był chyba moment, który dał wam sporo pewności siebie...
JH: - To prawda. Patrząc choćby na statystyki - zdobywając gola jako pierwsi wygrywaliśmy w około 80% spotkań, więc te bramki są bardzo istotne i w dużej mierze ustawiają późniejsze wydarzenia na lodzie. 

JK: Co wiedziałeś o GieKSie przed meczem w Katowicach?
JH: - Szczerze mówiąc to niewiele. Oczywiście obejrzeliśmy kilka meczów Katowic przed tym meczem, wiedzieliśmy, że zaliczyli bardzo dobry sezon w polskiej lidze. GieKSa zagrała dobre mecze przeciwko zespołom ze Szwecji i Szwajcarii, a w pojedynku z nami zagrali tak jak się spodziewaliśmy - bardzo dobrze i twardo. 

JK: A co sądzisz o tym zespole już po meczu?
JH: - Myślę, że to samo. Jest to zespół ciężko pracujący na lodzie, dobrze operujący krążkiem i z wieloma szybkimi graczami. 

JK: Część z zawodników GKS-u Katowice pewnie była ci znana jeszcze przed meczem, bo wielu z nich grało w reprezentacji Polski przeciwko Węgrom...
JH: - Przed spotkaniem przejrzałem skład GieKSy i oczywiście rozpoznałem kilku zawodników z reprezentacji. Pamiętam te ciężkie mecze z drużyną narodową Polski, więc spodziewałem się, że Katowice zagrają na podobnym poziomie zaangażowania co reprezentacja. Oczywiście nie zlekceważyliśmy tego zespołu, myślę, że spotkały się dwa kluby na zbliżonym poziomie. Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa i gratulujemy Katowicom kolejnego bardzo dobrego meczu.

JK: Myślisz, że drugi mecz z Katowicami będzie trudniejszy?
JH: - Nie, spodziewam się raczej bardzo podobnego spotkania. W Katowicach obie drużyny zagrały na dobrym poziomie i spodziewam się, że podobnie będzie u nas. Nam raczej bardzo dobrze wychodzą mecze domowe, więc liczymy, że godnie ich ugościmy, a spotkanie zakończy się naszym kolejnym zwycięstwem. 

© 2022 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by