KHL: Dinamo mistrzem! Horror w Czelabińsku (VIDEO)
  Dodano 12 lat temu   Skomentuj
Mnóstwo emocji przysporzył fanom hokeja dzisiejszy szósty pojedynek finałowy play-off Kontynentalnej Ligi Hokejowej w Czelabińsku.

Gospodarze spotkania z Czelabińska mieli "nóż na gardle", gdyż w przypadku przegranej to zawodnicy Dynama zostaliby mistrzami. Mecz dla Traktora rozpoczął się wyśmienicie. W 15. minucie spotkanie do bramki gości trafił Yakutsenya. Kibice zgromadzeni na lodowisku uwierzyli w szansę zdobycia tytułu.

Druga odsłona spotkania należała jednak do hokeistów z Moskwy, którzy wygrali ją 2:0 i przed trzecią odsłoną gry prowadzili 2:1 za sprawą seryjnych trafień Soina ("32) oraz Pestunova ("34). Wtedy to goście byli praktycznie pewni mistrzostwa.

W trzeciej tercji do zaciekłych ataków przystąpili zawodnicy Traktora, co zaowocowało trafieniem Kontiola w 46 minucie, co dało kibicom wielką nadzieję na wygraną w dniu dzisiejszym. Doszło do dogrywki, która była bardzo zacięta, ale w końcu gola na wagę tytułu mistrza zdobył Tsvetkov. Stało się... Dinamo Moskwa z Pucharem Gagarina!

Traktor Czelabińsk - Dinamo Moskwa 2:3d (1:0, 0:2, 0:0, 0:1 )