Kolejne zwycięstwo młodych reprezentantów. Polska - Ukraina 3:2
  Dodano 12 lat temu   Skomentuj
Podopieczni Andrieja Parfionowa odnieśli drugie zwycięstwo na Mistrzostwach Świata. Dzisiaj zmierzyli się z rówieśnikami z Ukrainy, po emocjonującym meczu pokonali swoich rywali 3:2.

W pierwszej tercji padła tylko jedna bramka, wynik spotkania otworzył Bartosz Fraszko, dla którego było to drugie trafienie na turnieju.
Obie drużyny grały dobrze w defensywie i po mimo kilku kar z obu stron, żadna z drużyn nie wykorzystała liczebnej przewagi.

Na początku drugiej odsłony gry na 2:0 wynik podwyższył Piotr Naparło. Ukraińcy nie dali Polakom pojść za ciosem i zdobyli
kontaktowego gola w 28 min. Polacy mieli optyczną przewagę co udokumentowali kolejnym trafieniem a na listę strzelców ponownie
wpisał się Piotr Naparło. Przed końcem drugiej tercji nasza reprezentacja grała dwukrotnie z przewagą jednego zawodnika jednak
nie udalo im się podwyższyć prowadzenia.

W trzeciej tercji spotkania Ukraińcy ponownie obronili się podczas liczebnego osłabienia, a w 52 min. zdobyli drugą bramkę.
W końcówce Ukraina za wszelką ceną chciała zdobyć wyrównujacą bramkę. Na 52 sekudny przed końcem meczu z bramki zjechał Ukraiński bramkarz ale to nie przyniosło zmiany wyniku. Polacy mieli ogromną przewage w strzałach 54-26, z tej statystyki wynika słaba skuteczność młodych zawodników.

Polska - Ukraina 3:2