JKH znów bezradne w karnych. Unia odzyskuje drugie miejsce!
  Dodano Rok temu   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
Seria rzutów karnych po raz kolejny decydować musiała o spotkaniu, w którym udział brali zawodnicy JKH GKS-u Jastrzębie. Po raz kolejny najazdy nie okazały się szczęśliwe dla jastrzębian, którzy koniec końców musieli uznać wyższość Unii Oświęcim.
Spotkanie na Jastorze rozpoczęło się znacznie lepiej dla przyjezdnych, którzy po 20 minutach prowadzili 2:0. Oświęcimianie wykorzystali dwa okresy gry w przewadze, a na listę strzelców wpisywali się Teddy da Costa i Pavel Padakin.

Początek drugiej odsłony tego pojedynku przyniósł podopiecznym Nika Zupancica kolejną bramkę i pewne prowadzenie (3:0) na jastrzębskim lodzie. Później do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić jednak gospodarze, którzy jeszcze w drugiej tercji, dzięki golom Antonsa Sinegubovsa i Dominika Pasia złapali bramkowy “kontakt” z rywalami.

Jak się okazało po zmianie stron koniec trzeciej tercji wcale nie oznaczał końca tego widowiska. Bramka Marka Kaleinikovsa z 46. minuty zapewniła nam dodatkowe emocje w postaci najpierw dogrywki, a później serii rzutów karnych.

O tym, że najazdy nie należą do atutów graczy z Jastrzębia-Zdroju przekonaliśmy się po przerwie na czyszczenie lodu. W tym aspekcie w niedzielny wieczór zdecydowanie lepiej radzili sobie przyjezdni, którzy trzykrotnie znajdowali sposób na bramkarza JKH. Gospodarze z kolei nie trafili… ani razu. Co warte podkreślenia dla podopiecznych Roberta Kalabera (licząc wyłącznie te mecze, które kończyły się w rzutach karnych) była to trzecia porażka z rzędu.

JKH GKS Jastrzębie — Tauron Re-Plast Unia Oświęcim 3:4k. (0:2, 2:1, 1:0, 0:0d., 0:1k.)

0:1 Teddy Da Costa — Roman Dyukov — Sebastian Kowalówka (09:39, w przewadze)
0:2 Pavel Padakin — Krystian Dziubiński — Michael Cichy (14:34, w przewadze)
0:3 Krystian Dziubiński — Pavel Padakin — Filipp Pangelov-Yuldashev (24:06)
1:3 Antons Sinegubovs — Mark Kaleinikovas — Eriks Sevcenko (25:26)
2:3 Dominik Paś — Tuukka Rajamaki (30:05)
3:3 Mark Kaleinikovas — Josef Svec — Kamil Górny (45:30)
3:4 Alex Szczechura (decydujący rzut karny)

Sędziowali: Tomasz Radzik i Krzysztof Kozłowski (główni) - Wojciech Moszczyński i Igor Dzięciołowski (liniowi)
Minuty karne: 8 (w tym 2 min. tech) - 6
Strzały: 42 - 36
Widzów: 700

JKH GKS Jastrzębie: Balizs — Viinikainen, Kostek (2); Urbanowicz, Paś, Rajamaki — Horzelski, Jansons (2); Huhdanpaa, Mikyska, Svec — Sevcenko (2), Kamenev; Kaleinikovas, Freidenfelds, Sinegubovs — Górny, Bryk; Nalewajka R., Jarosz, Nalewajka Ł.
Trener: Robert Kalaber

Tauron Re-Plast Unia Oświęcim: Lindskoug - Pangelov-Yuldashev, Jakobsons (2); Denyskin, Dziubiński, Padakin — Dyukov, Jerofejevs; Da Costa, Cichy, Ahopelto — Bezuska (4), Noworyta; Szczechura, Krzemień, Kowalówka — Wanat, Paszek; Laakso, Prusak, Sołtys.
Trener: Nik Zupancic