IV dzień MŚ IB: Polska jako jedyna bez straty punktów, Rumunia pewna utrzymania, wpadka Ukrainy.
  Dodano 12 lat temu   Skomentuj
Tak najkrócej można podsumować dzisiejszy dzień Mistrzostw Świata dywizji IB. Nie brakowało dzisiaj emocji i dramaturgii, szczególnie w ostatnim meczu pomiędzy gospodarzami turnieju a Holandią. Ukraińcy wygrali to spotkanie dopiero po dogrywce. Rumunia wywalczyła zwycięstwo z Litwą, dzięki czemu jest już pewna utrzymania się w dywizji IB.

Za to Estonia i Litwa, które jako jedyne nie zdobyły jeszcze w Doniecku puntów będą rywalizować w sobotę o pozostanie w dywizji. Estończycy walczyli jednak dzisiaj bardzo dzielnie, a reprezentacja Polski miała z nimi niemały problem, wygrywając ostatecznie mecz 5:3. Dzięki temu Polacy mogli skupić się tylko na meczu z Ukrainą, który czeka ich za dwa dni. W trzecim meczu dzisiejszego dnia Holendrzy sprawili niespodziankę, stawiając zacięty opór gospodarzom i faworytm turnieju - Ukraińcom. Prowadzili nawet po pierwszej tercji 2:0. Jednak jeszcze w drugiej tercji gospodarze zdobyli kontaktowego gola, a w połowie meczu Oleg Tymchenko dał im remis, natomiast w dobrywce - zwycięstwo w meczu.

Wyniki tak się ułożyły, że ostatniego dnia turnieju czekają nas ogromne emocje. O 14:30 Estonia i Litwa zagrają o utrzymanie w elicie, a o godzinie 18:00 Polska i Ukraina stocza bój o awans na zaplecze elity - do dywizji IA. Pierwszy mecz - pomiędzy Holandią a Rumunią nie będzie miał dużego znaczenia jeśli chodzi o spadki i awanse, natomiast będzie to rywalizacja o trzecie miesjce w Doniecku.