Estonia z hukiem spada, Holandia z brązowym medalem, festiwal bramek Litwinów
  Dodano 12 lat temu   Skomentuj
Jeszcze tylko jedno - najważniejsze rozstrzygnięcie turnieju w Doniecku nie jest znane. Ukraińcy zmierzą się z Polakami w meczu o awans o godzinie 18:00. Dwa pozostałe mecze już się zakończyły. Holandia pewnie wygrała z Rumunią w meczu o trzecie miejsce, a Litwa rozgromiła Estonię w meczu o utrzymanie.

Holandia od samego początku kontrolowała mecz i nie miała problemów z wygraną. Wrócą więc do kraju z brązowymi medalami Mistrzostw Świata dyw. IB. Rumuni już wcześniej zapewnili sobie utrzymanie w dywizji. O ten cel grały za to reprezentacje Litwy i Estonii. Początkowo mecz był bardzo wyrównany, Estonia dwa razy wychodziła na prowadzenie i po drugiej tercji Litwa prowadziła tylko 4:3. Sytacja uległa zmianie po przerwie, a w 3 tercji Litwini zaaplikowali Estończykom aż 8 bramek i w efektownym stylu zapewnili sobie grę w dywizji IB, w przyszłym roku. Bohaterem naszych sąsiadów był Aimas Fiscevas - zdobywca 6 bramek. Tym samym włączył się do walki o tytuł króla strzelców. Co ciekawe, wcześniej nie zdobył żadnej bramki.